Whatsapp sorunu ne zaman düzelecek? Whatsapp erişim engeli ne zaman kalkar?


Whatsapp’ta erişim sorunu. Sabah saatlerinden itibaren bazı kullanıcılar Whatsapp’a erişim sağlayamıyor. Whatsapp’ta yapılan bir çalışma nedeniyle bazı kullanıcılar “Whatsapp geçici olarak kullanılamıyor” sorunu ile karşı karşıya. Peki, Whatsapp sorunu ne zaman düzelecek? Whatsapp erişim engeli ne zaman kalkar?

 

Dünyanın en yaygın akıllı telefon uygulamalarından WhatsApp’a erişim sorunu yaşanıyor. Dünya genelinde en yaygın iletişim aracı olan WhatsApp’ta bazı kulllanıcılar sabah saatlerinden itibaren giriş yapamıyor. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antala, Adana, Gaziantep ve Trabzon civarında gözüken sorunun Whatsapp’ta yapılan bir çalışma nedeniyle olduğu bildirildi. Peki, Whatsapp sorunu ne zaman düzelecek? Whatsapp erişim engeli ne zaman kalkar? İşte detaylar…

WHATSAPP SORUNU NE ZAMAN DÜZELECEK?

Türkiye’nin birkaç ilinde görülen sıkıntının büyüklüğü DownDetector adlı sitenin verileriyle görülebiliyor. Whatsapp’ta yapılan bir çalışma nedeniyle bazı kullanıcıların erişim sorunu yaşadığı biliniyor. Fakat sorunun ne zaman düzeleceği konusunda bir açıklama bulunmuyor.

Whatsapp’ta giriş yapmaya çalışan vatandaşlar “WhatsApp geçici olarak kullanılamıyor. Lütfen 5 dakika içinde tekrar deneyin.” hatası ile karşılaşıyor.

Türkiye’de ki sorun canlı hata haritasında şu şekilde gözüküyor;