Spam ve kötüye kullanıma karşı Twitter’dan müdahale!


Geçtiğimiz ay spam ve kötüye kullanım konularından uzman bir şirketi satın alan Twitter, içeriğindeki spam ve otomatik hesapları ortadan kaldıracak ve yenilerinin oluşmasının önüne geçecek çözümler geliştiriyor


Twitter, güvenlik politikasında yaptığı güncellemelerin ardından yeni kullanıcı alımlarında telefon numarası ya da e-posta doğrulamayı zorunlu hale getirdi. Popüler sosyal ağ ayrıca, kötü amaçlı etkinlik gösterdiği tespit edilen hesaplara karşı da önlem alacak.

Son dönemde kötü amaçlı otomatik ve spam hesaplar konusunda sorunlarını kabul etmeye başlayan Twitter, bu problemleri düzeltmek için çözüm yolları arıyor. Geçtiğimiz ay, haftada yaklaşık 10 milyon spam hesap tanımlayan Twitter, bu duruma nokta koymak istiyor. Geçtiğimiz eylül ayında ortalama 3,2 milyon olan haftalık yeni spam hesap sayısı, 3 katına çıkmış durumda.

Yeni hesap açanlardan e-posta adresi veya telefon numarası doğrulamayı zorunlu tutmaya başlayan Twitter, aynı e-posta ya da telefon numarasıyla farklı kullanıcıların oluşmasına izin vermiyor.

 

 

Kaynak:HaberTürk