Son dakika: Twitter mobil uygulamasında bağlantı sorunu yaşandı


Son dakika haberi… Sosyal medya sitesi Twitter’ın iOS için olan mobil uygulamasında bir süre boyunca bağlantı sorunu yaşandı. Twitter’a iOS cihazlarından giren kullanıcılar, yeni tweet’lerin ana sayfalarına düşmediğini ve eski tweet’leri gördüğünü belirtti.


Sosyal medya sitesi Twitter’a iOS uygulaması üzerinden giriş yapan kullanıcılar, yaklaşık 2 saat boyunca ana sayfadaki tweet’lerin yenilenmediğini ve bağlantı sorunu yaşadıklarını bildirdi.

Yaşanan bağlantı sorunuyla ilgili olarak Twitter’ın İngiltere civarındaki sunucularında problem yaşandığı görülürken kullanıcılar, yaşadıkları sorunla ilgili Twitter’a masaüstü sürümden veya Android uygulamadan erişerek görüş bildiriyor.

Saat 21:00 itibarıyla Twitter’ın iOS mobil uygulamasında yaşanan arıza giderilmiş durumda. Kullanıcılar, mobil uygulamadan Twitter’ı yeniden sorunsuz olarak kullanmaya başladı.

 

Twitter’ın iOS uygulamasının ana sayfasında yaşanan sorun nedeniyle resmi bir açıklama yapılmadı.

TWİTTER NEDİR?

Twitter, 2006 yılının Temmuz ayından itibaren hizmet vermeye başlayan bir sosyal medya sitesidir. Merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı San Francisco’da bulunan Twitter, Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone, ve Evan Williams tarafından Mart 2006’da oluşturulup Temmuz 2006’da kullanıma açıldı.

Kullanıcılar, Twitter’da 280 karakter ile sınırlandırılan ve “tweet” adı verilen gönderiler yayınlayabilmektedir. Günümüz verilerine göre Twitter’da her dakika ortalama yaklaşık 150 bin tweet atılmaktadır.

Kaynak:HaberTürk