Kaybolan ya da çalınan Android cihazınızı nasıl bulursunuz?


Akıllı telefon ve tabletler, bir anlık dalgınlıkla bir yerde unutulabiliyor veyahut yeterince kontrol edilmediğinde çalınma riskiyle karşı karşıya kalıyor. Sizler için, kaybolan ya da çalınan Android cihazınızı nasıl bulabileceğinizi derledik

 


Kaybolan ya da çalınan Android tabanlı cihazınızın yerini bulabilmek için öncelikle ilgili cihazınızı Google hesabıyla ilişkilendirmiş olmanız gerekiyor.


Örneğin telefonunuzda daimi olarak Gmail hesabınız açıksa, telefonunuzu o hesabınız üzerinden bulabilirsiniz.


Kaybolan ya da çalınan Android tabanlı cihazınızın yerini bulmak için yapmanız gereken çok basit.


Ekranın sol üst köşesinde kayıp\/çalınan cihazınızın modeli gözükecek. \


Eğer cihazınız halen açıkça, kısa bir süre içinde konumu haritada işaretlenecek. Kapalıysa açılması beklenecek.


Cihazınızın konumu bulunduktan sonra karşımıza 3 seçenek çıkıyor.


Sesi Çal’ı tercih ederseniz, cihaz sessize ayarlanmış bile olsa 5 dakika boyunca telefon melodiniz çalmaya başlar. Bu seçeneği telefonunuzu evde kaybettiğinizde sıkça kullanabilirsiniz.


Güvenli Cihaz’ı seçerseniz, cihazı kilitleyebilir, Google hesabınızı kapatabilir (mail’lerinize ve bağlı telefon rehberinize ulaşılmasını önlersiniz), ekranda bir mesaj ya da telefon numarası görüntüleyebilirsiniz. Cihazın konumunu tespit etmeye devam edersiniz.


Cihazı Sil’i seçerseniz, cihazdaki tüm verileriniz silinir ve artık cihazın konumunu tespit edemezsiniz. Bu aşamayı, cihazdan vazgeçtiğinizde kullanmanızı öneririz.

Kaynak:HaberTürk