Xiaomi Mi Max 3’ün teknik özellikleri nasıl olacak?


Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, firmanın yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi Max 3’e ait bir fotoğraf paylaştı. Orta seviye için geliştirilen Xiaomi Mi Max 3, donanımıyla üst seviyeyi zorluyor

 

Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su Lei Jun, firmanın merakla beklenen yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi Max 3’ün kutusunu yayınlandı. Jun’un bu paylaşımı, yeni cihazın yakında satışa sunulacağı yorumlarını da beraberinde getirdi.

İddialara göre Xiaomi Mi Max 3, bu ay içinde Çin’de satışa sunulacak. Dünyanın geri kalanına ise ağustos ayı sonları gibi dağıtılmaya başlanacağı öngörülen yeni akıllı telefon, 6,9 inçlik dev boyutuyla dikkat çekiyor.

Xiaomi Mi Max 3’ün teknik özellikleri nasıl olacak?

İddialara göre 6,9 inçlik Xiaomi Mi Max 3, 18:9 ekran oranı ve 1080 x 2160 piksel çözünürlük sunacak. RAM miktarı 6 GB’ı bulacağı tahmin edilen cihaz, Snapdragon 710 yonga setiyle donatılacak. Dev akıllı telefonun ayrıca 5.500 mAh batarya ile birlikte geleceği tahmin ediliyor.

Xiaomi Mi Max 3’ün fiyatı ne kadar olacak?

Tahminler Xiaomi Mi Max 3’ün Hindistan’da 18.000 ila 19.000 INR arası bir fiyatla satışa sunulacağı yönünde. Bu bedelin Türk lirası karşılığı da ortalama 1.200-1.300 TL’ye denk geliyor. Tabii bu sayılar, ülkemizdeki vergilerden bağımsız olarak hesaplanmış durumda.